Turkish English

BORSAMIZ

Boğazlıyan Ticaret Borsası  5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu kapsamında borsaya dâhil maddelerin alım satımı ve borsada oluşan fiyatların tespit, tescil ve ilanı işleriyle meşgul olmak üzere kurulan, kamu tüzel kişiliğine sahip bir kurumdur.
 
1994 yılından bu yana ise Boğazlıyan’daki modern yerleşkesinde bölge çiftçisine ve üreticisine hizmet veren Boğazlıyan Ticaret Borsası,  tüm üyelerinin ve Bölgesi’nin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır.
 
Yenilikçi ve Öncü
Alıcı ve satıcıları buluşturarak serbest piyasa koşullarını oluşturan BTP, böylece ürünün gerçek değerini bulmasını sağlamaktadır. Modern Borsacılık anlayışı ile birçok ilke imza atan Boğazlıyan Borsası, bölgedeki en kapsamlı ağları ile sanayicilerine önemli bir hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin şeker pancarı üretimi ile lider konumda olan Boğazlıyan'da, hayata kazandırdığı üretici misyonu ile İç Anadolu bölgesinde ilkleri yine Türkiye'ye yaşatmaktadır.
 
Değişen zaman ve gelişen teknoloji ile vizyonu açık ve hedefleri yüksek bir kurum olarak hizmetlerini geliştirip, müşteri memnuniyetini artırmak için 2005 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesine başvuran Boğazlıyan  Ticaret Borsası, 2006 yılında Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak hizmet kalitesini tescillemiştir.
 
Yaşadığı büyük ilçenin sorunlarına duyarlı, birlikte yaşadığı topluma değer katmayı kendine görev bilen Boğazlıyan Ticaret Borsası;  hayata kazandırdığı sosyal ve kültürel faaliyetlerle de kent yaşamına dün olduğu gibi bugünde ciddi katkılar sunmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz
 Ülkemizde borsa uygulamalarında öncü ve yenilikçi olarak üyelerini güçlendiren ve hizmet alanını genişleten Borsa olmaktır.
 
Misyonumuz
Çağdaş borsacılık anlayışı içinde, üyelerin ve hizmet alanların, beklenti ve ihtiyaçlarını yasal şartlar çerçevesinde karşılayarak, ilçemizde ve ülkemizde ticaret ve ekonominin büyümesine katkıda bulunmak