Turkish English

GÜNCEL HUBUBAT FİYATLARI

CANLI HAYVAN,ET VE SÜT FİYATLARI

KURUMSAL

Süzgeç
 • Hisarcıklıoğlu Beşiktaş'ı kutladı

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Spor-Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Futbol Takımı’nı kutladı.?

  Hisarcıklıoğlu, Türk futbolunun köklü camialarından Beşiktaş’ın, gösterdiği üstün performansla şampiyonluğu hakettiğini belirtirken, başarıyı, “yönetim, teknik ekip, futbolcular ve taraftarların ortak başarısı” olarak değerlendirdi. TOBB Başkanı, Beşiktaş’a önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde de başarılar diledi.

   

  Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

   

  “Uzun bir maratonun ardından, Spor-Toto Süper Lig de şampiyonluğu garantileyen Beşiktaş Futbol Takımı büyük bir başarıya imza attı.

   

  Disiplin ve büyük fedakarlık isteyen ağır antrenmanlar ve çalışma temposu sonrasında, başarılı taktik uygulamalarla, taraftarla bütünleşerek şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, camia olarak bu yıl gösterdiği üstün performansla şampiyonluğu hak ederek kazanmıştır.

   

  Ekip ruhunu sahaya en iyi şekilde yansıtan siyah beyazlılar, başarıyı hedefleyen herkese örnek olmuştur.

   

  Bu sezon gerek ligde, gerek Avrupa’da gösterdiği başarıyı önümüzdeki sene de tekrarlaması dileğiyle, Türk iş dünyası adına Beşiktaş Kulübü’nü can-ı gönülden tebrik ediyorum.

   

  Başta Sayın Başkan Fikret Orman olmak üzere, yöneticilere, teknik ekibe, futbolculara, taraftarlara, tüm camiaya bu büyük başarı hayırlı uğurlu olsun. Bu sezon gösterdiği üstün performans ile şampiyonluk Beşiktaş’a yakıştı”

 • Hububat alım politikaları açıklandı

   

  Sayın Üyemiz,
  Toprak Mahsulleri Ofisi 2017 Dönemi Hububat Alım Politikaları açıklanmıştır.
  Söz konusu kamuoyu açıklaması aşağıda yer almaktadır.
  Bilgilerinize önemle duyurulur.
  Boğazlıyan Ticaret Borsası

  KAMUOYU AÇIKLAMASI
  2017 DÖNEMİ HUBUBAT ALIM POLİTİKALARI
  2017 yılı buğday üretiminin geçen yıla göre % 6 artışla 21,8 milyon ton, arpa üretiminin %12 artışla 7,5 milyon ton olarak gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.
  Ülkemizde hububat hasadı, 15 Mayıs'ta başlamış bugün itibariyle % 3 seviyesine ulaşmıştır.
  TMO, bu sene hasadın yoğunlaşmasını beklemeden 06 Haziran 2017 tarihinden geçerli olmak üzere üreticilerin depolama ve finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla emanet alımlara başlamıştır.
  Üreticiler, ÇKS'de kayıtlı üretim miktarının tamamını randevu alarak TMO işyerlerine taahhütname karşılığında veya emanete bırakabileceklerdir. İsteyen üretici emanete bıraktığı ürün karşılığında geçen yılki müdahale alım fiyatı üzerinden % 30 oranında avans kullanabilecektir.
  Emanet olarak veya taahhütname karşılığında bırakılan ürünlerden fiyat açıklanıncaya kadar depo kira ücreti alınmayacaktır.
  TMO, uzun süreli kiralama kapsamında en geç 2018 yılında tamamlanmak üzere toplam 60 noktada 3 milyon ton kapasitede lisanslı depo yaptırmak amacıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük depolama hamlesini başlatarak hizmet kalitesini arttırmakta ve gelişen lisanslı depoculuk sistemine katkı sağlamaktadır.
  TMO, Protokol imzaladığı lisanslı depolara ürün teslim eden üreticilerin ürün senetlerini bu yıl da almaya devam edecektir.
  Lisanslı depolara ürün teslim eden üreticiler;
  * Ürünlerini sıra beklemeden hızlı bir şekilde teslim edebilecek,
  * % 2 stopaj ve SGK kesintisinden muaf tutulacak,
  * Ürününü teminat göstererek kredi kullanabileceklerdir. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince faizin % 50'si devlet tarafından karşılanmak koşuluyla ürün bedelinin % 75'ine kadar kredi imkanı sunulmaktadır.
  Üreticilerimizin yukarıda belirtilen avantajlarından istifade edebilmek ve ürünlerini uygun fiyatlarda istedikleri zaman satabilmeleri için lisanslı depoları kullanmaları menfaatlerine olacaktır.
  Piyasalar yakından takip edilmekte olup fiyatlar önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.
  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
  TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ