Turkish English

GÜNCEL HUBUBAT FİYATLARI

HAYVAN FİYATLARI

KURUMSAL

Süzgeç
 • Hisarcıklıoğlu Beşiktaş'ı kutladı

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Spor-Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Futbol Takımı’nı kutladı.?

  Hisarcıklıoğlu, Türk futbolunun köklü camialarından Beşiktaş’ın, gösterdiği üstün performansla şampiyonluğu hakettiğini belirtirken, başarıyı, “yönetim, teknik ekip, futbolcular ve taraftarların ortak başarısı” olarak değerlendirdi. TOBB Başkanı, Beşiktaş’a önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde de başarılar diledi.

   

  Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

   

  “Uzun bir maratonun ardından, Spor-Toto Süper Lig de şampiyonluğu garantileyen Beşiktaş Futbol Takımı büyük bir başarıya imza attı.

   

  Disiplin ve büyük fedakarlık isteyen ağır antrenmanlar ve çalışma temposu sonrasında, başarılı taktik uygulamalarla, taraftarla bütünleşerek şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, camia olarak bu yıl gösterdiği üstün performansla şampiyonluğu hak ederek kazanmıştır.

   

  Ekip ruhunu sahaya en iyi şekilde yansıtan siyah beyazlılar, başarıyı hedefleyen herkese örnek olmuştur.

   

  Bu sezon gerek ligde, gerek Avrupa’da gösterdiği başarıyı önümüzdeki sene de tekrarlaması dileğiyle, Türk iş dünyası adına Beşiktaş Kulübü’nü can-ı gönülden tebrik ediyorum.

   

  Başta Sayın Başkan Fikret Orman olmak üzere, yöneticilere, teknik ekibe, futbolculara, taraftarlara, tüm camiaya bu büyük başarı hayırlı uğurlu olsun. Bu sezon gösterdiği üstün performans ile şampiyonluk Beşiktaş’a yakıştı”

 • Başkan Halıcı Çiftçi desteklerini açıkladı

  başkan Halıcı; Çiftçinin merakla beklediği 2017 Yılı Tarımsal Desteklerin açıklandığını söyledi.
  Mazot ve gübre desteği alan bazlı ürüne göre farklılaştırılarak çiftçiye ödeneceğini belirten Başkan Halıcı, 2017 üretim yılında belirlenen desteklerin büyük bölümünün çiftçilere 2018 yılında verileceğini ifade etti.
  Başkan Halıcı, "Bu yıl farklılaştırılarak uygulanan mazot desteğinde aslan payını pamuk ve çeltik alacak. Pamuk ve çeltikte çiftçilere dekar başına 36 lira mazot desteği verilecek. Dekar başına 4 lira gübre desteği ile birlikte pamuk ve çeltik üreticisine dekar başına toplam 40 lira destek ödenecek.
  Ayçiçeği, soya, dane mısır ve patates için çiftçilere dekar başına 17 lira mazot ve 4 lira gübre desteği ödemesi yapılacak. Buğday, arpa, çavdar ve yulaf üretenlere dekar başına 13 lira mazot, 4 lira gübre olmak üzere 17 lira destek verilecek. Nohut, mercimek ve kuru fasulyede dekar başına 11 lira mazot 4 lira gübre ödemesi yapılacak. Tarlasını ekmeyip nadasa bırakanlara ise dekar başına 5 lira mazot desteği ödenecek.
  Alan bazlı destek kapsamında geçen yıl önce kaldırılan sonra tekrar uygulanan toprak analiz desteğinde de farklı bir uygulama olacak. Asgari 50 dekar ve üzeri tarım arazilerinde her 50 dekar araziye kadar bir toprak analizi için toprak analiz laboratuvarlarına 40 lira ödeme yapılacak.
  Yeraltı sularının yetersiz seviyede ve su kısıtlı olduğu bakanlıkça tespit edilen havzalarda sulu tarım parsellerinde 2017 yılında ekilen nohut, mercimek ürünlerine ilave yüzde 50 destek ödenecek.
  Damlama sulama ile sulanan alanlar hariç dane mısıra destekleme ödemesi yapılmayacak. Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında desteklenen ürünlerin havzası dışında yetiştirilmesi durumunda bu ürünlere mazot gübre ve fark ödemesi desteği ödenmeyecek.

 • Borsamızın ihtiyaç sahiplerine yardımı

  Boğazlıyan Ticaret Borsası her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkılarıyla ihtiyaç sahibi 666 aileye gıda paketi yardımında bulundu. İhtiyaç sahiplerine Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin aracılığıyla ulaşan Boğazlıyan Ticaret Borsası’nın yaptığı çalışmalar sonrasında Ramazan erzak paketleri sahiplerine ulaştırıldı.
  Borsa olarak her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmeye çalıştıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, şunları kaydetti: “Boğazlıyan Ticaret Borsası olarak geleneksel hale gelen Ramazan erzak yardımında maddi durumu olmayan ailelerimizin sofrasında bizimde katkımız olması için gayret göstermekteyiz.

  Yürütülen çalışmalar sonucunda 666 ihtiyaç sahibi aileye, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin aracılığı ile ulaştırıldı. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının harekete geçtiği Ramazan ayında toplumumuzun daha güçlü olarak, birlik ve beraberlik içinde yaşamasını sağlayan yardımlaşmanın Borsamız üzerinden gerçekleştiriliyor olması bizleri son derece memnun ediyor. Borsa olarak sosyal sorumluluk bilinciyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza her sene yapılan bu yardımın daha da geniş kapsamlı olması için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürmekteyiz. Bizler de Ramazan ayının ruhuna uygun olarak sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Her Ramazan ayında bize bu yardımları sunmamızda maddi destek olan TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na da sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Ramazanını kutluyor ve yaklaşan Ramazan Bayramlarını sağlık, mutluluk ve refah içinde geçirmelerini dilerim.” Açıklamasında bulundu.

 • Hububat alım politikaları açıklandı

   

  Sayın Üyemiz,
  Toprak Mahsulleri Ofisi 2017 Dönemi Hububat Alım Politikaları açıklanmıştır.
  Söz konusu kamuoyu açıklaması aşağıda yer almaktadır.
  Bilgilerinize önemle duyurulur.
  Boğazlıyan Ticaret Borsası

  KAMUOYU AÇIKLAMASI
  2017 DÖNEMİ HUBUBAT ALIM POLİTİKALARI
  2017 yılı buğday üretiminin geçen yıla göre % 6 artışla 21,8 milyon ton, arpa üretiminin %12 artışla 7,5 milyon ton olarak gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.
  Ülkemizde hububat hasadı, 15 Mayıs'ta başlamış bugün itibariyle % 3 seviyesine ulaşmıştır.
  TMO, bu sene hasadın yoğunlaşmasını beklemeden 06 Haziran 2017 tarihinden geçerli olmak üzere üreticilerin depolama ve finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla emanet alımlara başlamıştır.
  Üreticiler, ÇKS'de kayıtlı üretim miktarının tamamını randevu alarak TMO işyerlerine taahhütname karşılığında veya emanete bırakabileceklerdir. İsteyen üretici emanete bıraktığı ürün karşılığında geçen yılki müdahale alım fiyatı üzerinden % 30 oranında avans kullanabilecektir.
  Emanet olarak veya taahhütname karşılığında bırakılan ürünlerden fiyat açıklanıncaya kadar depo kira ücreti alınmayacaktır.
  TMO, uzun süreli kiralama kapsamında en geç 2018 yılında tamamlanmak üzere toplam 60 noktada 3 milyon ton kapasitede lisanslı depo yaptırmak amacıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük depolama hamlesini başlatarak hizmet kalitesini arttırmakta ve gelişen lisanslı depoculuk sistemine katkı sağlamaktadır.
  TMO, Protokol imzaladığı lisanslı depolara ürün teslim eden üreticilerin ürün senetlerini bu yıl da almaya devam edecektir.
  Lisanslı depolara ürün teslim eden üreticiler;
  * Ürünlerini sıra beklemeden hızlı bir şekilde teslim edebilecek,
  * % 2 stopaj ve SGK kesintisinden muaf tutulacak,
  * Ürününü teminat göstererek kredi kullanabileceklerdir. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince faizin % 50'si devlet tarafından karşılanmak koşuluyla ürün bedelinin % 75'ine kadar kredi imkanı sunulmaktadır.
  Üreticilerimizin yukarıda belirtilen avantajlarından istifade edebilmek ve ürünlerini uygun fiyatlarda istedikleri zaman satabilmeleri için lisanslı depoları kullanmaları menfaatlerine olacaktır.
  Piyasalar yakından takip edilmekte olup fiyatlar önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.
  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
  TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

 • Üyelerimize önemli duyuru

  09.06.2017 TARİHLİ VE 30091 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANAN VERGİ USUL KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ GEREĞİNCE MÜSTAHSİL MAKBUZLARININ 1 AY İÇERİSİNDE BORSALARA TESCİL ETTİRİLMESİ DURUMUNDA TAVAN LİMİT OLMAKSIZIN BANKADAN ÖDEME ZORUNLULUĞU KALKMIŞTIR. ÜYELERİMİZE DUYURULUR...